Що сплачувати: єдиний податок чи податок на землю?

Що сплачувати: єдиний податок
    
    чи податок на землю?
    
    
     Сьогодні існує чимало видів підприємницької діяльності, одним з яких є здавання в найом власної нерухомості та майна. Для деяких це є єдиним можливим заробітком. І в разі коли особа зареєстрована як приватний підприємець і отримала свідоцтво про сплату єдиного податку, в якому як вид діяльності зазначено здавання в найом власної нерухомості та майна, то чи повинна вона платити податок на землю?
    
     Відповідно до Указу Президента № 727 від 03 липня 1999 року “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, суб’єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником плати (податку) за землю.
    
    Тобто земельний податок сплачується у складі єдиного податку.
    
    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 507 від 16.03.2000 року “Про роз’яснення Указу Президента України від 03.07.98 року №727”, суб’єкт малого підприємництва, який не є платником плати (податку) за землю, звільняється від плати (податку) за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для здійснення підприємницької діяльності, зазначеної у Свідоцтві.
    
    Видом підприємницької діяльності, що зазначено у Свідоцтві, є здавання в найом власної нерухомості та майна.
    
     Позиція податківців у даному випадку не розділяє ні вимог Указу Президента ні постанови Кабінету Міністрів, вказаних вище. Листом ДПАУ від 27.10.2000р. № 14312/7/18-0617 визначено, що пунктом 6 постанови № 507 КМУ передбачає, що суб’єкт малого підприємництва, який згідно з абз. 5 ч. 1 ст. 6 не є платником плати (податку) на землю, звільняється від плати (податку) на землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для провадження підприємницької діяльності. При передачі цих земельних ділянок під будівлями, спорудами, їх частинами іншим суб’єктам, які в свою чергу використовують їх для здійснення своєї підприємницької діяльності, земельний податок сплачується на загальних підставах.
    
     Але ж така позиція ДПАУ не відповідає вимогам Указу Президента від 03.07.1998р. № 727/98 та Постанови КМУ від 16.03.2000 № 507 за наступними підставами:
    
    по-перше Указ Президента від 03.07.98 № 727/98 не містить виключень відносно звільнення платників єдиного податку від уплати земельного податку;
    
    по-друге, якщо платник єдиного податку на законних підставах передає належні йому приміщення, будівлі, споруди, їх частини іншій особі, то виконується вимога п. 6 постанови КМУ від 16.03.2000 р. № 507, а саме використання земельної ділянки для здійснення підприємницької діяльності, при цьому ні Указам Президента № 727/98, ні Постановою КМУ № 507 не встановлені обмеження у відношенні суб’єктів, яким може передаватися майно, що належить платнику єдиного податку. Таким чином, будь-який платник єдиного податку, що використовує земельну ділянку для здійснення своєї підприємницької діяльності, повинен на підставі указу Президента від 03.07.98 р. № 727/98 звільнятися від сплати земельного податку.
    
    Згідно з ст. 1 Закону України “Про підприємництво”, підприємництво – це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством.
    
    Здавання майна (нежилого приміщення) в оренду іншим суб’єктам підприємницької діяльності є підприємницькою діяльністю згідно із Загальним класифікатором галузей народного господарства України, де чітко визначено такі види господарської діяльності, як здавання в наймання (оренду) нерухомого майна виробничо-технічного призначення (код 83100) і здавання в наймання (в оренду) нерухомого майна невиробничого призначення (код 83200).
    
    Ту ж саму думку має безпосередньо й податкова адміністрація у деяких своїх документах. Наприклад, відповідно до абз. 5 ст. 1 Наказу Державної податкової адміністрації № 599 від 29.10.1999 року “Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та порядку його видачі”, плата (податок) за землю не сплачується платником єдиного податку лише за земельні ділянки, які використовуються ним для здійснення підприємницької діяльності, зазначеної у Свідоцтві про сплату єдиного податку

ГЛАВНАЯ
КАРТА САЙТА
ОЦЕНКА КВАРТИР
ДОСКА ОБЬЯВЛЕНИЙ
Как продать квартиру?
ПРОДАЖА
однокомнатных
двухкомнатных
трехкомнатных и пр.
домов дач земли
офисы магазины и пр.
АРЕНДА
квартир домов дач
офисов магазинов и пр.
ОКНА
ДВЕРИ
МЕТАЛЛОДЕТЕКТОРЫ
КАК ЗАРАБОТАТЬ?
ЮРИСТКОНСУЛЬТ
Полезная информация
Справочник
ФОРУМ
ГОСТЕВАЯ
Новости Происшествия
ПОГОДА КУРСЫ ВАЛЮТ
 | главная | карта сайтабаза обьектов недвижимости | отправить заявку в агентство недвижимости |||

Подписка на новые поступления в  нашу  базу  недвижимости  и новости  рынка  недвижимости

имя:
e-mail:

Аренда квартир посуточно в г. Киев. Квартира на сутки. Квартира посуточно.

Доска обьявлений и заявок ФОТО НЕДВИЖИМОСТЬ

 Каталог сайтов по недвижимости>> Форум>>

 Металлопластиковые  окна

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100
продажа металлодетекторов металлоискателей металодетекторов металоискателей