Новый Гражданский кодекс Украины. О дееспособности лица

З першого січня 2004 року вступить в дію новий Цивільний кодекс України.
    Це означає, що істотно змінено правовий статус фізичної особи у цивільно-правових відносинах. Цивільна правоздатність (здатність мати цивільні права та обов'язки) виникає у момент її народження, а в окремих випадках охороняються інтереси навіть зачатої, але ще не народженої дитини.
     Розглянемо деякі положення нового ЦК України.
     Згідно ЦК частковою цивільною дієздатністю кодекс наділяє особу, яка не досягла 14 років. Вона має право: на самостійні дрібні побутові правочини, що задовольняють побутові потреби такої особи, відповідають її розвитку і стосуються предмету, який має невисоку вартість (наприклад, купувати харчові продукти, дарувати недорогі речі). Окрім того, може реалізувати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності (ідеться, зокрема, про власноручні вироби декоративного мистецтва, виконання власних музичних творі тощо). За цього малолітня особа (у віці до 14 років) не несе відповідальності за завдану нею шкоду.
     Неповну цивільну дієздатність мають неповнолітні (від 14 до 18 років). Новим ЦК їм дозволено, зокрема:
    1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами;
    2) бути учасником (засновником) юридичних осіб – фірм, товариств;
    3) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним не своє ім'я;
    За згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників неповнолітня особа може вчиняти інші правочини, у тому числі щодо транспортних засобів та нерухомого майна. Наприклад, придбати автомобіль, квартиру.
     Неповнолітня особа відповідає за завдану нею іншій особі шкоду на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітнього майна, достатнього для відшкодування завданої ним шкоди, цю шкоду відшкодовують батьки (піклувальники), якщо вони не доведуть, що збитків було завдано не з їхньої вини.
     Повну цивільну дієздатність має той, хто досяг повноліття – 18 років (неповнолітній набуває її в разі реєстрації свого шлюбу). Повну цивільну дієздатність може бути надано особі і після досягнення 16-річного віку, якщо вона працює за трудовим договором, а також неповнолітньому (починаючи з 14 років), записаному батьком (матір'ю) дитини. Повну дієздатність може бути надано 16-літній особі, яка вирішила зайнятися підприємницькою діяльністю. Зі згоди батьків чи органу опіки та піклування такого “вундеркінда” реєструють підприємцем. Новий ЦК уперше окремо врегулював цивільно-правовий статус фізичної особи-підприємця. (статті 50-54).
    Новий, як і нині чинний ЦК, також передбачає можливість обмеження цивільної дієздатності фізичної особи яка страждає на психічний розлад, що істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Суд також може обмежити цивільну дієздатність особі, якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом повинна утримувати, у скрутне матеріальне становище.

ГЛАВНАЯ
КАРТА САЙТА
ОЦЕНКА КВАРТИР
ДОСКА ОБЬЯВЛЕНИЙ
Как продать квартиру?
ПРОДАЖА
однокомнатных
двухкомнатных
трехкомнатных и пр.
домов дач земли
офисы магазины и пр.
АРЕНДА
квартир домов дач
офисов магазинов и пр.
ОКНА
ДВЕРИ
МЕТАЛЛОДЕТЕКТОРЫ
КАК ЗАРАБОТАТЬ?
ЮРИСТКОНСУЛЬТ
Полезная информация
Справочник
ФОРУМ
ГОСТЕВАЯ
Новости Происшествия
ПОГОДА КУРСЫ ВАЛЮТ
 | главная | карта сайтабаза обьектов недвижимости | отправить заявку в агентство недвижимости |||

Подписка на новые поступления в  нашу  базу  недвижимости  и новости  рынка  недвижимости

имя:
e-mail:

Аренда квартир посуточно в г. Киев. Квартира на сутки. Квартира посуточно.

Доска обьявлений и заявок ФОТО НЕДВИЖИМОСТЬ

 Каталог сайтов по недвижимости>> Форум>>

 Металлопластиковые  окна

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100
продажа металлодетекторов металлоискателей металодетекторов металоискателей